17 października 2015

Koszmarni Bohaterowie - (IV) Leatherface.



Thomas Brown Hewitt swój przydomek zawdzięcza temu, że nosi na twarzy maski uszyte ze skóry swoich ofiar. Spotykany również pod nazwiskiem Sawyer morderczy osobnik swoje ofiary traktuje jak bydło przeznaczone do uboju. Z pewnością ma to związek z tym, iż za młodych lat pracował w rzeźni. Jego ulubionym narzędziem mordu jest piła łańcuchowa, lecz upodobał sobie również wieszanie ofiar na rzeźnickich hakach.


Pamiętać należy, iż pomimo swoich upodobań nie pogardzi niczym, co może zadać śmiertelne obrażenia. Używa więc również ogromnych, pierwotnie przeznaczonych do uboju bydła młotów oraz krawieckich nożyc. Zazwyczaj ubrany jest w brudne, podarte odzienie i stary fartuch (po to aby nie upaprać się krwią swoich ofiar) prawdopodobnie wyniesiony jeszcze z rzeźni. Do nie dawna twierdzono, że jest on niedorozwinięty umysłowo, ale pojawiły się przesłanki ku temu, że to tylko pozory (lub w niewielkim stopniu), a w rzeczywistości jest po prostu nieodpowiednio wyedukowany. Jest to o tyle prawdopodobne, iż przez postępującą deformację twarzy nie uczęszczał do szkoły, gdyż rówieśnicy go wyśmiewali. Być może właśnie dlatego aż tak nienawidzi ludzi. Niewielu osobom dane było ujrzeć jego prawdziwe oblicze. Krąży o nim wiele legend, jednak ciężko jest tutaj odróżnić prawdę od fałszu.

Dach nad głową zawdzięcza swojej przybranej rodzinie; równie niebezpiecznej jak on sam. Również kilku miejscowych nie widzi problemu w tym co wyczynia Skórzana twarz. Wszyscy oni współdziałają po to, aby dostarczyć mu nowych ofiar. Te są przez niego w bestialski sposób zabijane, a następnie oprawiane. Powstają w ten sposób nowe maski dla Leatherfaca, a gnijące resztki z rozczłonkowanych zwłok przechowywane są w piwnicy domu w którym mieszka psychopatyczna rodzina. Z kości robione są natomiast meble. W tym domu terroru wytworzyła się pewna osobliwa tradycja – wspólna kolacja jego mieszkańców ze złapanymi żywcem ofiarami, podczas której to są one poddawane psychicznemu terrorowi, a następnie uśmiercane.

Leatherface, podobnie jak reszta jego psychopatycznej rodziny jest kanibalem. Pomimo tego, że jest najniebezpieczniejszym osobnikiem z całej teksańskiej rodzinki, nie przejął nad nimi dowództwa. Jest jedynie narzędziem w rękach głowy rodziny i właśnie jej zazwyczaj słucha się we wszystkim co robi (chyba, że wpadnie w morderczy szał - wtedy to już żadna siła na tym świecie nie jest zdolna, aby go powstrzymać). Jego ulubionymi zajęciami są: oprawianie ofiar (póki pracował jako rzeźnik łatwiej było mu zapanować nad swoimi morderczymi zapędami) oraz pościgi za przypadkowymi przejezdnymi z piłą mechaniczną w rękach. Budzi w ten sposób grozę już od lat siedemdziesiątych, a jego legenda wciąż żyje i ma się dobrze...

Najciekawsze wyczyny

Franklin (Texas chainsaw massacre ’74)

Ten młody człowiek wyruszył w środku nocy wraz ze swoją siostrą na poszukiwanie przyjaciół. Podczas przeprawy przez okoliczny las zostali oni nagle zaatakowani przez Leatherfaca. Niepełnosprawny, przykuty do wózka inwalidzkiego Franklin nie mógł uniknąć bliższego spotkania z psychopatą. Ten, z pomocą swojej wiernej piły łańcuchowej rozczłonkował go żywcem...

Andy (Texas chainsaw massacre ’03)

Gdy zaginął Kemper, chłopak Erin w gronie przyjaciół doszło do pewnych nieporozumień. Połowa z nich chciała uciekać i zostawić go na pastwę losu. Andy postanowił odnaleźć przyjaciela i wraz z Erin wyruszyli na jego poszukiwania. Włamali się do domu Hewittów, gdzie zaatakował ich Leatherface. Andy odciągnął uwagę Thomasa od dziewczyny swojego kumpla, umożliwiając jej ucieczkę. Morderca wpadł w szał i za pomocą piły mechanicznej odciął mu na wysokości kolana jedną z nóg. Następnie, aby zatamować krwotok przyłożył do miejsca okaleczenia garść soli, zawinął kikut w papier i wszystko to mocno zacisnął sznurkiem. Gdy wydawało się, że nie może mu już sprawić większego bólu, nabił go na rzeźnicki hak i pozostawił, aby ten skonał. Ostatecznie zginął on z ręki Erin, która na jego własną prośbę ulżyła mu w cierpieniu. Chłopak przekonał się więc na własnej skórze jak kończą bohaterowie...

Eric (Texas chainsaw massacre: the beginning)

Eric miał to nieszczęście, że tak na dobrą sprawę był pierwszą ofiarą Leatherfaca którą ten mógł w spokoju torturować. To właśnie przy okazji jego uśmiercania wpadło mu do głowy, że ze skóry swoich ofiar może szyć maski, które miałyby zakrywać jego zdeformowaną twarz. Zniósł go więc do piwnicy i mocno przytwierdził do drewnianej skrzynki, imitującej stolik. Następnie zaczął eksperymentować. Obdarł mu ze skóry obydwie ręce i począł zastanawiać się, jak skóra ta wyglądałaby na jego twarzy. Gdy stwierdził, że tyle skóry mu nie wystarczy uruchomił swoją umiłowaną piłę mechaniczną i otworzył za jej pomocą jego klatkę piersiową. Piła szarpała jego ciało, dopóki nie przebiła go na wylot, wychodząc plecami. Następnie Thomas chwycił za nóż i ściągnął skórę z jego twarzy. Zrobił z niej pierwszą ze swoich makabrycznych masek. Od tej pory Leatherface polował na przejezdnych, strasząc ich swoim makabrycznym wyglądem...

Body Count

Powszechnie wiadomo, że Thomas Hewitt i jego psychopatyczna rodzinka w latach 1969-1973 zamordowali w stanie Teksas 33 osoby.

Filmy w których występował i aktorzy wcielający się w jego postać

„Teksańska masakra piłą mechaniczną”(Texas chainsaw massacre), reż. Tobe Hooper, rok 1974; w roli Leatherfaca wystąpił Gunnar Hansen.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną 2”(Texas chainsaw massacre 2), reż. Tobe Hooper, rok 1986; w roli Leatherfaca wystąpił Bill Johnson.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną 3 : Skórzana twarz”(Leatherface: Texas chainsaw massacre 3), reż. Jeff Burr, rok 1990; w roli Leatherfaca wystąpił R.A. Mihailoff.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną 4: Następne pokolenie”(Texas chainsaw massacre: the next generation), reż. Kim Henkel, rok 1994; w roli Leatherfaca wystąpił Robert Jacks.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną”(Texas chainsaw massacre, remake), reż. Marcus Nispel, rok 2003; w roli Leatherfaca wystąpił Andrew Bryniarski.

„Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek” (Texas chainsaw massacre: The beginning), reż. Jonathan Liebesman, rok 2006; w roli Leatherfaca wystąpił ponownie Andrew Bryniarski

źródło: horrormania.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz